ברות ביטוח

זמן קריאה משוער: דקה אחת ו-24 שניות

ברות ביטוח הינו מושג בביטוח שמשמעותו מתן אפשרות למבוטח לעבור מפוליסה אחת לפוליסה אחרת ללא צורך בחיתום (הצהרת בריאות מחודשת).
למה זה חשוב?
נניח שאתם עובדים במקום עבודה גדול ומסודר אשר עורך ביטוח בריאות קולקטיבי לעובדים. אם לא קיימת ברות ביטוח בפוליסה, ואתם עובדי דור Y או Z טיפוסיים (כלומר, עוברים מקום עבודה מדי מספר שנים) – האם תצטרפו לביטוח?
נניח שהפוליסה מצוינת והפרמיה מסובסדת ע"י המעסיק. ודאי שאצטרף, יאמר האדם הסביר.
האם תשאיר את הפוליסה הפרטית שקיימת לך? ודאי שלא. אין סיבה לכפל ביטוח. יאמר האדם הסביר.
ומה לגבי החשש שבמהלך תקופת העבודה ידרדר מצב בריאותו של העובד? כיצד יוכל להצטרף לביטוח בריאות פרטי עם מעבר למעסיק שאינו מציע ביטוח בריאות, או כאשר יהיה בין עבודות.
את ההתלבטות הזו פתרה הרשות לפיקוח על שוק ההון והביטוח לפני מספר שנים, כאשר קבעה כי יש חובה לאפשר לעובדים בביטוח קולקטיבי לעבור לביטוח פרטי ללא הצהרת בריאות (בהינתן תנאים מסוימים).

ומה לגבי קרן פנסיה?

כידוע, קרן פנסיה הינה אחד המוצרים החשובים שנרכוש במהלך חיינו. בניגוד לסברה העממית, היא אינה מיועדת רק לגיל פרישה, אלא גם נותנת מענה במקרה של אובדן כושר עבודה, או כלכלת המשפחה כאשר המבוטח הולך לעולמו.
הסכום הנצבר בקרן הפנסיה גדל עם התשואה וקטן עם דמי הניהול והתשלומים לביטוחים לעיל.
אדם שאין לו בן/ת זוג או ילדים – יכול לבטל את הכיסוי לשארים על מנת לחסוך יותר כסף לזיקנה. יכול? המוסכמה הינה צריך/חייב לעשות זאת.

האמנם?

אכן, ביטול הביטוח מגדילה החסכון לפנסיה. אך מה קורה כאשר המבוטח חולה באופן פתאומי או שוכח לעדכן כי התחתן/נולדו לו ילדים?
כדי להקטין את האפשרות שמבוטח כזה ישכח להחזיר את הכיסוי במקרה של נישואין או לידת ילד, נדרש לדווח אחת לשנתיים, בכל פעם מחדש, על העדר בן זוג או ילדים.
אם שכח והשינוי ארע ב – 90 הימים שקדמו לאירוע, המשפחה מכוסה.

ומה קורה במצב של חולי?


נניח שחלה הרעה במצב בריאותו של המבוטח שלנו במהלך תקופה זו. הוא לא יוכל לבטח עצמו לפנסיית שארים בגין מוות כתוצאה ממצב רפואי זה.
דילמה קשה. האם לחסוך פחות לפנסיה או להמר על הבריאות?

רכישת ברות ביטוח מאפשרת שלא להמר על הבריאות, תוך תשלום נמוך יותר מביטוח מלא.
צריך לוודא שבוחרים את האופציה לכיסוי זה.

לקריאה נוספת

האמור אינו מהווה ייעוץ וניתן כמידע כללי בלבד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.