היועצת ובעלת הבלוג
 

נעים להכיר

את אשת מש"א או בכירה בארגון בהתלבטות על מדיניות השכר?
אתה שואל את עצמך איך משיגים הטבות "שוות" במיוחד לעובדים?
את עצמאית שרוצה להפריש לפנסיה את המינימום בחוק, אבל כולם ממליצים אחרת. למה בעצם?
אתה לא מבין למה צריך את כל הביטוחים האלה אם המעסיק ממילא מסבסד ביטוח בריאות, ואיך בכלל בודקים את תלוש השכר ומוודאים שהוא תואם לחוזה ההעסקה?

שמי עינת רוזנברג, ותוכלו לקרוא אודותיי כאן.
כדי לקצר אומר שיש לי נסיון רחב היקף ומעמיק על כל הנושאים מעלה ועוד, החל מקריאת תלוש שכר, דרך מדיניות שכר ושיקולים רלבנטיים לארגון והעסקת העובדים המתאימים, ביטוחים קולקטיביים ואחרים וכמובן – סבסוד הטבות, צרכנות נבונה ואוריינות פיננסית.
המקצועיות הזו, עם הנסיון שרכשתי במהלך השנים בניהול בארגוני ענק וסיוע וליווי לאנשים פרטיים, מאפשר מענה הן לארגונים והן לאנשים פרטיים.

מאחוריי עשרות שנים של עבודה בארגוני ענק, בטיפול באלפי מקרים חריגים וייחודיים, וכן – גם (כמעט) שלושה עשורים של גלים בכלכלה ובשוק העבודה – מהסכמי שכר נדיבים מאוד בתחילת שנות ה – 90, דרך המעבר מפנסיה תקציבית לפנסיה צוברת במגזר הבטחוני, עד משבר הדוט.קום ומשבר הקורונה בימינו.
כל תקופה ותפקיד הביאו עימם עבורי נסיון ייחודי ואינספור פרוייקטים שהסבו לי הנאה והעמיקו הידע.

אני אוהבת מספרים, אבל בעיקר את המשמעויות הנגזרות מהם והשאלות שש לשאול כשרואים אותם.
אני אוהבת את התחום בזכות הרב-גוניות שלו – אין דומה הידע הנדרש לבניית סדרי עדיפויות משפחתיים לזה הנדרש בהקמת מוקד מיצוי זכויות או קריאת תלוש שכר וכולם מתבססים על אתו מושג – כלכלה.
הידע שלי מאפשר לתת פתרונות במספר מישורים, במקום להתמקד באחד. זו הסיבה שאני מייעצת ומלווה ארגונים וגם מרצה ומלווה פרטיים – לכולם בשפה נגישה וברורה, בהתאמה לצרכים שלהם.

אהבתי. אשמח לשמוע עוד

שירותים מקצועיים

הרצאות וסדנאות